Haber

Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Faaliyetlerini Sürdürüyor

Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kadına yönelik şiddetle mücadeleye yönelik 2023 faaliyet planı kapsamında halk eğitim merkezi derslik ve kolejlerini ziyaret etti. Ziyaretlerde kadına yönelik şiddetle mücadele ve KADES uygulaması tanıtılarak uygulama hakkında bilgi verildi.

Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü Aile İçi ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, toplumsal farkındalığı artırmak, uyum ve işbirliğini güçlendirmek amacıyla halk eğitim merkezi ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sağlık ve Turizm Meslek Yüksekokulu’nda kursiyerlere yönelik eğitime katıldı. 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü. KADES uygulamasını Meslek Lisesi öğrencilerine anlattı. Polis, sosyal hizmetler müdürlüğünden bir psikoloğun da katılımıyla okul ve eğitim merkezlerini ziyaret ederek yaygın eğitim ve farkındalık çalışmaları gerçekleştirerek, “Şiddete karşı, tek kadınla kadınla” sloganıyla KADES uygulamasını kursiyer ve öğrencilere tanıttı. “tıklayın”, uygulamanın indirilmesi ve şiddet uygulayanlara karşı önlem alınması konusunda bilgi verilmesi, broşür dağıtılması. yapılmış.

Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü Aile İçi ve Kadına Yönelik Şiddet Büro Amir Komiseri Eda Yalın, “Şiddetin her türlüsüne karşıyız. Kadın, erkek, çocuk ayırmaksızın şiddetle mücadele konusunda eğitim ve bilinçlendirme çalışmalarımız düzenli aralıklarla devam edecek. Şiddete maruz kaldılar Telefonlarına yüklü Kades uygulamasını kullanabilir. “Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı çağrı merkezlerinden 112 acil durum raporlama hattı veya ALO 183 şiddet karşıtı hattı ile hemen uygulanmalıdır.” hiçbir canlıya yakışmaz. – MUĞLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu