Ekonomi

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün toplanacak

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, iki haftalık aradan sonra Beştepe’de toplanacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilecek toplantıda iç ve dış politikadaki gelişmeler masaya yatırılacak.

Tahıl anlaşması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki kabine toplantısında Rusya-Ukrayna savaşındaki son durum ve Rusya’nın tek taraflı olarak durdurduğu tahıl koridoru anlaşması öncelikli gündemin ortasında olacak.

Putin’in Türkiye ziyareti

Dış politikanın öne çıkan konularından biri de Rusya Devlet Başkanı Putin’in Türkiye ziyareti olacak. Putin’in temasları için hazırlıklar gözden geçirilecek. Güney Kafkasya’daki gelişmeler ve Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki normalleşme süreci de görüşmenin gündeminde olacak.

Karadeniz Tahıl Girişimi’ni canlandırma çabaları tartışılacak.

Avrupa’da provokatif eylemler

Kabine toplantısında başta İsveç olmak üzere bazı Batılı ülkelerde art arda Kuran’a yönelik saldırılar ele alınacak.

Terör örgütü mensuplarının Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef alan çirkin eylemlerine karşı atılacak adımlar değerlendirilecek.

Ekonomideki son gelişmeler

Ekonomi ve terörle mücadeledeki son gelişmeler de Cumhurbaşkanlığı kabinesinin gündeminde olacak. Ayrıca Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından son 6 ayda bölgede yaraların sarılmasına ilişkin son bilgiler paylaşılacak.

Görüşmenin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklama yapması bekleniyor.

artovahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu