Haber

Gülşen, imam hatipliler hakkında söylediği sözler nedeniyle 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.

SİNEM NAZLI DEMİR

Şarkıcı Gülşen Çolakoğlu, imam hatipliler hakkında söylediği sözler nedeniyle hakkında açılan davada 10 tutukluya hapis cezası verdi. Mahkeme, kararın açıklanmasını erteledi.

İstanbul 30 Nisan 2022’de Ataşehir’de verdiği bir konserde imam hatipliler hakkında söylediği sözler nedeniyle Ağustos 2022’de başlatılan soruşturma kapsamında “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik” suçundan yargılanan Gülşen, bugün yargılanıyor. bugün duruşma Asliye Ceza Mahkemesi’nde devam etti. Duruşmaya şarkıcı Gülşen katılmazken, avukatları hazır bulundu.

Önceki duruşmada savcı mütalaasını vermiş ve Gülşen’in ‘halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik’ suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmasını talep etmişti.

GÜLŞEN’İN AVUKATLARI: DAVADAKİ SÖZLER ŞAKADIR

Bugünkü duruşmada söz alan Gülşen’in avukatlarından Emek Emre, belgedeki delillerin değerlendirilmediğini, sosyal medyadaki tepkilerin suçun tespiti için yeterli olmayacağını belirtti. Belgede eksiklikler olduğunu söyleyen Emre, Gülşen’in beraatini istedi. Duruşmada söz alan Avukat Altın Mimir de Gülşen’in davaya konu olan sözlerinin tüm imam hatip mezunlarına söylenmediğini ve sadece şaka olduğunu belirtti.

Avukatlar Ziya İlker Göktaş ve Orhan Erol Müezzinoğlu da müştekilerin duruşmayı bile takip etmediğini ve hatanın oluşması için gerekli unsurların bulunmadığını belirterek Gülşen’in beraatini talep etti.

YURTDIŞI YASAĞI KALDIRILDI

Mahkeme, Gülşen Çolakoğlu’nu konserde imam hatipliler hakkında söylediği sözler nedeniyle 10 ay hapis cezasına çarptırdı ve hükmün açıklanmasını ertelediğini açıkladı. Ayrıca mahkeme, sanığın 5 yıl süre ile denetime tabi tutulmasına da karar vererek sanığın kendisine yatırdığı 250 bin liralık teminat parasının iade edilmesine karar verdi.

Kaynak: ANKA / Sayfa 3

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu